Sloboda poražena na Tušnju u derbiju 11.kola Premijer lige BiH (VIDEO)

0
39

U susretu  11. kola Premijer lige BiH  na stadionu Tušanj, Sloboda je poražena od Sarajeva rezultatom 3:1.Plan za osvajanje sva tri boda pokvario je glavni sudija Vladimir Bjelica ,koji je ocijenio   opasnom igru od strane Harisa Mehmedagića, koji je u skoku  nogom pokušao izbiti loptu, a pritom je zakačio glavu Samira Radovca ,te mu je  pokazan put u svlačionicu.Domaći tim, koji je već imao problema sa sastavom pred ovaj duel ,nije dugo izdržao i gosti su već u 18.minuti iskoristili igrača više:. Anel Hebibović glavom je  uposlio Krstu Velkovskog koji je , sa oko 18 metara, snažno šutirao  i pogodio za vodstvo Sarajeva od 1:0.

Mogao je Velkovski i u 30. minuti postići drugi gol, ali je  sa samo par  metara  prebacio cijeli okvir gola.U nastavku utakmice Sloboda je krenula nešto  agresivnije, ali su gosti čekali  priliku da  pokušaju ovjeriti pobjedu.To se i dogodilo u 62. minuti, kada je po lijevoj strani prošao  Almir Bekić , a zatim je sjajno nabacio u sredinu. Golman Muminović otišao je “u prazno“, a ispred njega je  loptu u mrežu pospremio  Mersudin Ahmetović za 2:0.I tu je pitanje pobjednika susreta definitivno riješeno, ali su kraja utakmice  postignuta još dva gola.U 68. minuti Sarić je sa  lijeve strane  pronašao  dobro postavljenog Ahmetovića koji je  sa pet metara, postiže  svoj drugi gol  za visokih 3:0.Tuzlaci su uspjeli postići počasni pogodak u 74. minuti. Nakon kornera Zilkića  Aleksandar Ignjatović sa par metara šalje loptu u mrežu  za smanjenje i konačnih Sloboda -Sarajevo 1:3 .