Sutra okupljanje ženske košarkaške reprezentacije BiH

Ženska košarkaška reprezentacija BiH, sutra će se okupiti u Sarajevu, pred posljednje dvije utakmice kvalifikacija za EuroBasket 2025. Naš nacionalni tim najprije će ugostiti selekciju Luksemburga 6. februara u dvorani Hills u Sarajevu, dok će tri dana kasnije gostovati u Švicarskoj.

Selektor Drago Karalić je ranije prethodnog mjeseca, objavio spisak igračica na koje računa za predstojeće duele. Na spisku se nalaze: Melisa Brčaninović, Almedina Ahmić, Dragana Domuzin, Jana Guska, Ajla Selimović, Amna Isaković, Anđela Šipka, Valentina Došić, Jelena Lazarević, Anđela Bekić, Ivona Krakić, Marija Kešeljević, Dragana Zubac, Amna Kahrić, Milica Sirovina i Dalila Slatina.

Naša nacionalna selekcija već ranije je izgubila šanse za plasman na smotru najboljih evropskih selekcija. Na 4 odigrana susreta bh. košarkašice upisale su isto toliko poraza. U nadolazećim mečevima protiv Luksemburga i Švicarske tražit će prvi trijumf u ovom kvalifikacijskom ciklusu.

Podsjetimo, da je u našem nacionalnom timu došlo do smjene generacija i da je ovoj ekipi potrebno vrijeme da se uigra kako bi se vratili na nivo na kojem je ženska reprezentacija bila.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...