Tuzla City prošao u četvrtfinale Kupa BiH

U okviru osmine finala Kupa BiH, Tuzla City je  na Tušnju ugostio ekipu Veleža i slavio sa 1:0. U prvih 30 minuta nije bilo izglednih prilika,a onda je svoj šut oprobao Beriša, ali je  golman Tuzla Cityja odlično odbranio njegov pokušaj.Domaći su zaprijetili u 38. minuti. Sesar je ubacio, Vojo Ubiparip šutirao, ali je sada dobro odreagovao  golman Veleža Bogdanović.U finišu prvog dijela  Crnkića je pucao , ali je rođene spasila stativa, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.Otvaranje drugog poluvremena je ponovo donijelo slabiji ritam igre, a onda Tuzla City stiže do vodstva. Igrala se 59. minuta kada je Ivan Seser pogodio iz slobodnjaka za 1:0 na Tušnju.Šest  minuta kasnije domaći su  mogli  do drugog gola,ponovo je  pokušao  Crnkić, ali i ovaj njegov udarac spriječila je stativa.U 75. minuti u šansi se našao Beriša ,ali je Muminovic odlično odbranio .Do kraja meča nije bilo nekih ozbiljnih prilika,pa je   ostalo  Tuzla City –Velež 1:0.