Tuzla City minimalnim rezultatom do pobjede nad Sarajevom

Fudbaleri Tuzla Cityja su u 12. kolu Premijer lige BiH minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) pobijedili Sarajevo. Gol vrijedan tri boda je postigao Semir Smajlagić u 55. minuti na asistenciju Fernarda Daria Ferreyre.

Najbolju priluku u otvaranju susreta imao je Asmir Suljić, ali je njegov udarac u 13. minuti utakmice zaustavila stativa. Dva minuta kasnije pokušao je i Ivan Ikić, ali bez uspjeha.U 26. minuti ponovo pokušava Ikić, ali njegov udarac odlazi pored gola. Do kraja poluvremena Tuzla City nije stvorio konkretniju priliku, a Sarajevo je jedino preko Suljića uspio zaprijetiti domaćima.

U drugom dijelu Tuzla City je krenuo mnogo angažovanije. Smajlagić je postigao gol za vodstvo, a Petar Mišić u 63. minuti nije iskoristio jedanesterac, odnosno golman Muhamed Šahinović je odbranio.Do kraja susreta Sarajevo je imalo blagu terensku inicijativu, ali nisu ozbiljnije ugrozili mrežu Nevresa Fejzića.

Tuzla City je s novom pobjedom stigao do 22 boda u sezoni, a Sarajevo je ostalo na 16 osvojenih bodova.