Tuzla City na krilima Ziljkića do bodova protiv Zvijezde 09, poraz Slobode u Kaknju

Sa dva gola Almedina Ziljkića i jednim Ajdina Nukića, ekipa Tuzla Cityja, u „derbiju debitanata“ u Premijer ligi BiH na Tušnju je pred oko 500 gledatelja pobijedila Zvijezdu 09 rezultatom 3:1 (2:0).

Ekipa trenera Slobodana Starčevića od početka je diktirala tempo i bilo je pitanje vremena kada će zatresti mrežu gostiju iz Stanišića.

U 13. minuti zamalo da se to dogodi, kada je nakon kornera Jovo Kojić glavom šutirao, ali je lopta zatresla stativu.

Dvije minute kasnije obnovio je povredu i morao je izaći vani Nemanja Stjepanović, ali to nije poremetilo igru domećeg tima.

Mrežu golmana Darka Dejanovića u 17. minuti prvi put je zatresao Ziljkić. S desne strane loptu je na drugu stativu ubacio Samir Efendić, sve je dobro pratio napadač Tuzlaka i u padu, po zemlji, loptu je poslao pokraj golmana Zvijezde 09 – 1:0.

U 24. minuti Tuzla City je povećao prednost, nakon pogreške Ibrahima Škahića, kome je Ajdin Nukić oduzeo loptu, ušao je u 16-erac i po zemlji je šutirao za 2:0.

U nastavku je već u 50. minuti domaći sastav osigurao pobjedu. Stefan Vukimirović je šutirao na gol gostiju, golman je loptu odbio, natrčao je Ziljkić i drugi put se upisao u strijelce.

Time je pitanje pobjednika na Tušnju bilo riješeno, a gosti su u 85. minuti golom Ermina Huseinbašića jedino uspjeli ublažiti poraz.

Treba reći da je u 77. minuti Zvijezda 09 ostala s igračem manje, jer je isključen Mladen Filipović.

Tuzla Cityju je ovo druga pobjeda i imaju 7 bodova, dok je Zvijezda 09 još bez pobjede i sa svega tri osvojena boda.

Mladost zaustavila Slobodu i došla do prve pobjede u sezoni

Sloboda je krenula ofanzivno u ovom meču. Pokušali su gosti doći do ranog gola, ali u tome nisu uspjeli, pa je jako brzo Mladost uspostavila egal igru.

Bilo je pokušaja na obje strane, ali onih pravih šansi nije bilo previše. Ipak, u 30. minuti domaći su došli do gola, a nakon odbijanca loptu u mrežu je pospremio Abid Mujagić za prednost od 1:0.

Potom je Sloboda ponovo krenula u ofanzivu. Imali su nekoliko opasnih napada, ali veoma dobri golman Velić nije dozvolio gostima da naprave previše u fazi napada.

Otvoreno se ušlo i u drugo poluvrijeme. Mladost je imala dvije sjajne šanse da poveća rezultat preko Markovića i Anđušića koji iz dobrih pozicija nisu uspjeli da pogode mrežu Vukliša.

Još nekoliko zicera imali su domaći. Guzina je sa dva metra uspio promašiti prazan gol, Deliću je zicer skinuo Vukliš, a Sloboda nije imala pravi odgovor u napadu.

Promašaji domaćih nisu naplaćeni. Ostalo je do kraja 1:0 i Mladost je prekinula pobjednički niz Slobode, te je stigla do prve pobjede.