U avionskoj nesreći koja se dogodila danas oko 14:50 sati na području Prijedora poginuo je pilot i predsjednik Planinarskog saveza RS-a Ljubiša Aramanda i njegova kćerka Andreja.
Ljubiša Aramanda je bio i instruktor jedriličarstva i pilot, bio je planinar, član Planinarskog društva “Klekovača” i predsjednik Planinarskog saveza RS-a.
“Ljubiša je ostavio neizbrisiv trag u planinarskoj zajednici”, navodi se na Facebook stranici “Planinarenje 2022”.

Foto: InfoPrijedor
Njegova kćerka je nedavno počela raditi u opštini Prijedor, a očevici su za portal Srpskainfo ispričali da je Aramanda danas sa kćerkama došao na aerodrom.
“On i starija kćerka su sjeli u avion da se provozaju. Čim je poletio izgubio je kontrolu i poslije par minuta je pao”, rekao je svjedok. Druga kćerka navodno nije sjela u avion.
(RTVTK/KLIX)
