U derbiju 11. na Tušnju Tuzla City i Željezničar podijelili bodove

U susretu  11. kola Premijer lige BiH, na Tušnju su ekipe Tuzla Cityja i Željezničara  odigrale neriješeno  2:2.Pravu fudbalsku ljepoticu odigrali su ova dva kluba ,a krenulo je sa Krpićem koji puca preko gola.Odmah nakon toga “minijatura” Crnkića u 12. minuti i Tuzla City dolazi do vodstva,koje nije dugo trajalo jer je Krpić u 15. minuti ,stvari vratio na početak.Do kraja poluvremena lopta dva puta spaja Zeca i domaćeg golmana Fejzica,koji oba puta izlazi kao pobjednik.U nastavku ponovo dosta šansi,a prvu je imao  Ubiparip.Odmah nakon toga u 57 .minuti Kojić domaće dovodi u vodstvo.

U 70. minuti Vojo Ubiparip je mogao odvesti City na 3:1,ali lopta odlazi pored stative. Izjednačenje je uslijedilo u 75. minuti iz sumnjivog “penala”. U trci  Zlatkovića i  Ramovića, obojica su pali, a sudija  Zoran Grbić iz Prijedora pokazao je na “bijelu tačku”. Pogodak s 11 metara postigao je Krpić.Do kraja meča domaći su imali šanse za pobjedu,prvo Crnkić, a u 90. minuti udarac  Ubiparipa zaustavila je prečka,pa je na Tušnju ostalo Tuzla City – Željetničar 2:2