Memorijalni centar Srebrenica- Potočari i Balkanske istraživačke mreže Bosne i Hercegovine počeli su realizaciju zajedničkog projekta „Životi iza polja smrti“. Snimit će stotinu svjedočanstava ljudi koji su ranije donirali lične predmete za muzejsku postavku u Memorijalnom centru, kako bi kompletirali priču i sudbine žrtava približili javnosti, da žrtve ne bi ostale samo brojevi i dio statistike. Novinari Balkanske istraživačke mreže u BiH jučer su u Memorijalnom centru Srebrenica Potočari snimili dva svjedočenja preživjelih žrtava genocida, a danas još tri. Snimat će na 3 lokacije: u Srebrenici, Tuzli i Sarajevu. Memorijalni centar Srebrenica-Potočari poziva sve koji su preživjeli opsadu Srebrenice, ukoliko imaju predmete iz tog perioda koje su pripadale njima ili ubijenim srodnicima da se jave, doniraju i ispričaju svoje priče. Projekt „Životi iza polja smrti“ finansira Vlada Holandije.
