U Vladi FBiH u ponedjeljak potpisivanje ugovora za očuvanje radnih mjesta u povratničkim sredinama

u ponedeljak u vladi fbih potpisivanje ugovora o ocuvanju radnih mjesta u povratnickim sredinama

Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica organizira potpisivanje ugovora sa 128 korisnika koji zapošljavaju ukupno 745 povratnika iz općina Bosanski Petrovac, Bosansko Grahovo, Dobretići, Drvar, Glamoč i Odžak.

Potpisivanje i uručenje ugovora bit će održano u ponedjeljak, 30. juna u 11 sati, u sjedištu Vlade Federacije BiH u Sarajevu.

Iz Ministarstva navode da se ugovori odnose na podršku očuvanju radnih mjesta i unapređenju uslova rada u povratničkim sredinama, a ukupna vrijednost potpisanih ugovora iznosi 820.000 KM.

Događaju će prisustvovati federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica Nerin Dizdar, koji će se obratiti prisutnima i predstaviti značaj ove podrške za ekonomsko osnaživanje povratničkih zajednica.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...