Ubjedljiva pobjeda protiv Finske! BiH nadomak plasmana na EP!

0
33

Rukometna reprezentacija BiH je i u drugoj utakmici protiv Finske u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo ostvarila pobjedu. Naši rukometaši su ovaj put slavili u tuzlanskom Mejdanu sa ubjedljivih 31:19, čime su došli nadomak plasmana na prvenstvo Evrope.

Naskon početna tri izjednačenja izabranici selektora Bilala Šumana su od 9. minute preuzeli vodstvo koje je tokom prvog poluvremena u nekoliko navrata iznosilo 4 gola razlike. U završnici bh. rukoemtaši uspjevaju podići tu prednost za 16:10 nakon 30 minuta igre.

U nastavku je naša selekcija povećavala prednost do konačnih 31:19.

Treba reči da je u ovoj utakmici svoj 100 nastup u dresu reprezentacije BiH ubilježio Nikola Prce.

Kvalifikacije se nastavljaju u junu kada dočekujemo Bjelorusiju i igramo u gostima sa Češkom.