Nakon puna tri sata završeni su protesti u Sarajevu, gdje su hiljade građana izašle na ulice nakon tragične tramvajske nesreće u kojoj je život izgubio 23-godišnji Erdoan Morankić.
Glavne saobraćajnice u centru grada koje su tokom dana blokirane bile blokorane sada su u prometu.
Pojedine sporedne ulice bile zatvorene kontejnerima.
Okupljeni građani najavili su da neće odustati i da će sutra na proteste pred Vladu KS u 12 sati.
Posebnu podršku uputili su 16-godišnjoj Elli, koja je teško povrijeđena u nesreći i čiji se život i dalje nalazi u rukama ljekara.
Kako su ranije naveli organizatori, cilj okupljanja je izraziti nezadovoljstvo i zahtijevati odgovornost za tragediju koja je potresla glavni grad Bosne i Hercegovine.
(RTV TK / VIJESTI.BA)
