Na dan svečanog otvaranja Paraolimpijskih igara u Tokiju prvi je sportaš pozitivan na covid-19 u paraolimpijskom selu. Do sada je ukupno šest osoba bilo pozitivno u selu, no samo jedan sportaš. Glasnogovornik Tokija 2020. Masa Takaya potvrdio je kako je neimenovani sportaš odveden u izolacijsku ustanovu. Za ostale slučajeve u paraolimpijskom selu utvrđeno je kako se radi o osoblju i izvođačima radova.
Dodajmo kako je ukupno 36 osoba, uključujući 16 sportaša, bilo pozitivno na koronavirus u olimpijskom selu od 1. srpnja do 21. kolovoza.
