Željezničar slavio na Tušnju sa visokih 4:0

0
19

U okviru  16. kola Premijer lige BiH Željezničar je na Tušnju savladao Slobodu rezultatom  4:0. Gosti su u 15. minuti stigli do vodstva. Poslije ubačaja iz kornera odbrana  domaćih nije dobro reagovala,a njiohovu zbunjenost iskoristio je Osmanković i petom pogodio za 0:1. U 25. minuti  Štilić izslobodnog udarca pogađa prečku.Samo minut kasnije šansu za drugi gol. Prvo je Lakić odbranio udarac Ramovića, da bi zatim Jusić na gol-liniji zaustavio šut Krpića. U 30. minuti pokušaj Livančića je otišao  pored stative,a do kraja prvog dijela nije bilo većih prilika,pa se odmor otišlo sa prednošću gostiju. Početak drugog poluvremena donio je jedan od najljepših golova u dosadašnjem dijelu sezone. Štilić se u 51. minuti poigrao s odbranom Slobode i na fenomenalan način lobovao Lakića za 0:2. Sve dileme oko pobjednika riješene su u 79. minuti utakmice. Igrač utakmice Štilić je proigrao Krpića koji izlazi sam pred Lakića i rutinski pogađa za 0:3. Konačan rezultat u 90. minuti postavio je rezervista Zajmović kojem je asistirao debitant Subašić.