Zmajevi pobjedom protiv Hrvatske osvojili prvo mjesto u grupi

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u košarci u kolicima savladala je Hrvatsku rezultatom 74:61 (30:31) i tako sa maksimalne tri pobjede završila takmičenje u grupi.

U prvom dijelu gledali smo izjednačen duel. Hrvatska je bolje otvorila susret i nakon prvih deset minuta su imali prednost od šest poena, 19:13. Ipak druga četvrtina pripada našem timu pa na odmor gosti iz susjedne države odlaze samo sa jednim poenom prednosti. Na semaforu je pisalo 31:30 za Hrvatsku.

Ipak, naš tim je pokazao veliko srce i znanje u drugom dijelu odigravši sjajan susret. Prvo su treći period riješili u svoju korist rezultatom 24:15, pa je posljednji period bio stvar znanja i umijeća, kojim su sačuvali prednost i ostvarili trijumf rezutatom 74:61.

Najefikasniji u našem timu bili su Ramo Rekanović sa 32 poena, dok je Nazif Arnaut postigao 23. Ademir Demirović je bio najefikasniji u selekciji Hrvatske.