Danas su odigrana tri susreta osmine finala nogometnog Kupa BiH. Zrinjski je rutinski savladao Slaviju 3:0. Dva pogotka postigao je Ćuže, dok se u listu strijelaca upisao i Savić. Jedinstvo je nakon boljeg izvođenja jedanesteraca savladalo GOŠK, dok je Posušje pobijedilo Laktaše 2:0. Oba pogotka za domaći tim postigao je Pavković.
Ranije jučer u prvoj utakmici osmine finala Velež je savladao Tuzla City pred domaćim navijačima 3:2. Rođeni su najprije vodili sa 2:0 pogocima Vehabovića i Suljića. Hadžić i Delimeđac su plavima donijeli izjednačenje, a konačan rezultat susreta i plasman Veležu među 8 najboljih ekipa ovogodišnjeg izdanja Kupa BiH donio je Haskić.
Ova runda Kup takmičenja biće zaključena sutra kada se igraju još 4 susreta. Od 13 sati Sloboda će na Tušnju ugostiti Sarajevo, dok će u istom terminu Stupčanica dočekati Široki Brijeg. Od 16 sati sastaju se Sloga Doboj i Igman, dok će od 18 sati i 30 minuta snage odmjeriti banjalučki Borac i Zvijezda 09.
