Njemčević u subotu nastupa na Svjetskom kupu Hero Dolomites u sklopu priprema za EP

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević u subotu će nastupiti na utrci Svjetskog kupa u italijanskoj Selva Val Gardeni, u sklopu jedne od najpoznatijih svjetskih utrka, Hero Südtirol Dolomites. Hero Svjetski kup u brdskom biciklizmu prepoznatljiv je po izuzetno zahtjevnim i dugim usponima koji dosežu i do 2.300 metara nadmorske visine.

Lejla se trenutno nalazi na intenzivnim visinskim pripremama u italijanskom Livignu, kako bi se adekvatno adaptirala na napore koji je očekuju na utrci dužine 60 kilometara sa 3.200 metara visinskog uspona.

” U predstojeći Svjetski kup ulazim sa određenom dozom akumuliranog umora iz jakog trenažnog procesa, s obzirom na to da su naši treninzi u ovom periodu primarno usmjereni na pripremu forme za Evropsko prvenstvo. Stazu utrke Hero Südtirol Dolomites poznajem jako dobro. Iako mi njen profil ne ide u potpunosti na ruku jer nije previše tehnički zahtjevna, ipak se osjećam veoma motivisano i fizički spremno za izazove koji me očekuju ovog vikenda”, izjavila je Njemčević.

Na posljednjoj utrci Svjetskog kupa voženoj na otoku Elba, također u Italiji, Njemčević je osvojila svoju historijsku 15. medalju na takmičenjima Svjetskog kupa. Odmah nakon utrke u Selva Val Gardeni, Lejla se vraća u Livigno i nastavlja sa visinskim pripremama. Cjelokupan trenutni blok treninga u Livignu predstavlja bazu za jedan od njenih prvih velikih ciljeva ove sezone, Evropsko prvenstvo u španskom Bilbau, koje će se održati sredinom jula.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...