Alpsko skijanje – Muzaferija 36. u Val ‘Iseru, pobjeda Italijanke Goggije

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija zauzela je 36. mjesto na današnjoj utrci superveleslaloma u francuskom Val d'Iseru.

Dvadesedvogodišnja Visočanka četvrti superveleslalom sezone u Svjetskom kupu završila sa dvije sekunde i 67 stotinki zaostatka iza pobjednice Italijanke Sofije Goggije.

Drugo mjesto osvojila je Norvežanka Ragnhild Mowinckel (+0,33), a treće još jedna Italijanka Elena Curtoni (+0,51).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa alpskih skijašica, nakon 12 od ukupno 37 utrka, vodi  Sofia Goggia 635 bodova, druga je Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 570, a treća Slovakinja Petra Vlhova sa 340 bodova.

U supreveleslalomu, nakon četiri od devet utrka, vodi Goggia sa 320 bodova, ispred sunarodnica Federice Brignone sa 227 i Elene Curtoni 216 sa bodova. Elvedina Muzaferija zauzima 41. mjesto sa 13 bodova.