Evropa liga: U finalu M.United – Ajax

Nogometaši Manchester Uniteda i Ajaxa igrat će u finalu Evropske lige nakon Engleski velikan dominirao je u prvom dvoboju protiv Celte, pobijedio 1:0 i bio je veliki favorit za finale prije revanp utakmice, pogotovo jer je na Old Traffordu imao sve pobjede u Evropskoj ligi ove sezoneSve promašaje ekipe iz Viga kaznio je Fellaini, koji je iskoristio prelijep centaršut Rashforda za vodstvo Crvenih đavola od 1:0.

Gol nade za Špance postigao je Roncaglia, koji je pogodio nakon lijepog centaršuta Bongonde, ali Celta nije imala snage da dođe do preokreta pa je uslijedilo slavlje domaćih navijača na Old Traffordu.Oba tima su meč okončala sa deset igrača, jer su pred sami kraj utakmice crvene kartone dobili  Bailly kod domaćih i Roncaglia kod gostiju.

Lyon je u revanš utakmici bio jači za svog najboljeg napadača Lacazettea, ali i Ajaxu su se vratila dva važna beka – Viergever i Veltman.Sjajno prvo poluvrijeme otvorio je odličan gol Dolberga, koji je lobovao golmana Lopesa za veliko vodstvo gostiju iz Amsterdama i 0:1.Ipak, u samo dvije minute Lyon je preokrenuo rezultat.

Prvo je Lacazette mirno realizirao penal u 45. minuti, a sjajni francuski napadač u prvoj minuti sudijske nadoknade doveo je Lyon u vodstvo. I u drugom poluvremenu viđen je sjajan nogomet sa bezbroj prilika s obje strane, a posebno je bio raspoložen golman Ajaxa Onana.

Tračak nade za prolaz Francuza donio je Ghezzal, koji je postigao gol za 3:1 iz teške pozicije. Do kraja meča Lyon nije mogao do četvrtog gola koji bi im donio produžetke. Ajax je utakmicu okončao s deset igrača nakon što je Viergever šest minuta prije kraja susreta dobio drugi žuti karton.

Finale između Manchester Uniteda i Ajaxa igra se 24. maja na Friends Arenu u Štokholmu.