FK Sloga i FK Sloboda odigrali 0:0 u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH

Veliki derbi u četvrtfinalu Kupa BiH odigrali su danas u Simin Hanu Sloga i Sloboda, a meč je na kraju završen sa miroljubivih 0:0.
Nakon mirnih 15-ak minuta igre, prvu šansu na utakmici stvaraju domaći u 16. minuti. Ostojić sjajno prolazi po lijevoj strani, upošljava Vukmirovića koji sa sedam metara loptu šalje preko gola. Potom gosti iz Tuzle uzvraćaju. Igrala se 18. minuta kada Amer Osmanagić pogađa prečku iz slobodnog udarca, da bi u nastavku akcije pokušao i Krpić, ali i on je neprecizan. U tim trenucima je Sloboda bila bolji tim. Ipak, nisu uspjeli doći do vodstva, a Sloga je u nastavku prvog dijela imala više od igre. Imali su šanse preko Vukmirovića i Stjepanovića, a interesantan pokušaj loba sa 70 metara imao je Kostić, ali golman Slobode Hadžić uspijeva da interveniše i da spasi gol i na odmor se odlazi sa nepopularnih 0:0. Uvodne minute nastavka pripale su Slobodi. Tuzlaci su bili nešto konkretniji, ali pravih šansi nije bilo. Potom je i Sloga imala svoje šuteve, pokušavali su nešto napraviti, no konkretne šanse nije bilo. Do kraja utakmice je ostalo 0:0, pa ćemo putnika u polufinale saznati nakon revanša koji se igra za sedam dana na stadionu Tušanj u Tuzli. Kup BiH, četvrtfinale: Sloga – Sloboda 0:0 SLOGA: Hamzabegović, Efendić, Kostić, Pirić, Musić, Ibrahimović, Stjepanović, Kojić, Ostojić, Stokić, Vukmirović. SLOBODA: Hadžić, Škahić, Salihović, Todorović, Krpić, Grahovac, Lazevski, Mehmedagić, Ćulum, Osmanagić, Smajić.