Fudbal : Borac – Tuzla City 2:0

0
13

Borac je sinoć u Banja Luci savladao Tuzla City rezultatom 2 : 0.

Utakmica je mogla savršeno početi za goste iz Tuzle, pošto je u drugoj minuti dosuđen penal nakon što je Dujaković srušio Crnkića, ali je Pavlović sjajnom intervencijom odbranio udarac Ubiparipa.

Ubrzo nakon toga velika šansa na drugoj strani, kada Ziljkić pogađa okvir gola gostujućeg gola. Već u devetoj minuti nova šansa, nakon greške Nukića, ali je Ziljkić bio slab u situaciji jedan na jedan.

I u nastavku su se redale šanse sa obje strane, da bi Borac u 73. minuti  poveo. Lopta se odbila nakon udarca Danilovića sa distance i promjenila smjer, Muminović je uhvaćen na krivoj nozi i to je 1:0. Na kraju je prepisan autogol Rugaševiću.

U 77. minuti je sve bilo riješeno. Nakon prelijepe akcije Banjalučana, Ziljkić je pogodio na asistenciju Vranješa.

Borac narednog kola gostuje Olimpiku na Otoci, dok Tuzlu na Tušnju čeka gradski derbi.