Fudbal: Pobjede Slobode i Veleža u 27. kolu m:tel Premijer lige BiH

U okviru 27. kola m:tel Premijer lige BiH Sloboda je na Tušnju pobijedila Mladost Doboj Kakanj 1:0. Ključni detalj utakmice desio se  u 33. minuti susreta. Na ubačaj Amara Beganovića odlično reaguje Fedor Predragović i pogađa mrežu gostiju. Kroz čitavu utakmicu Sloboda je diktirala tempo igre i imala nekoliko prilika da udvostruči prednost međutim do kraja utakmice rezultat se nije mjenjao. Crveno- crni su upisali nova tri boda, preskočili svog današnjeg rivala na tabeli i dodatno se odmakli od mjesta koja vode u niži rang takmičenja. U narednom kolu Sloboda gostuje Radniku iz Bijeljine, dok Mladost kao gost igra protiv Krupe.

Domaću pobjedu ostvario je i  Velež  nad Krupom 2:1 i približio se lideru Sarajevu na samo bod zaostatka. Prvi pogodak viđen je u 27. minuti susreta.  Nakon uigrane akcije poslije kornera, Brandao je postigao svoj prvi pogodak u sezoni. Prijetila je i Krupa ali bez većih prilika po gol domaćih. Velež je udvostručio prednost u 51. minuti utakmice. Nakon odlične asistencije Georgijevića loptu u mrežu šalje Radovac.  Samo 2 minute kasnije gosti postižu pogodak iz jedanaesterca, a precizan sa bijele tačke bio je Nikola Dujaković. Važna pobjeda rođenih kada je u pitanju plasman u evropska takmičenja ali i borbi za titulu.