Newcastle u petoj minuti nadoknade šokirao prvake i odnio veliki bod s Anfielda

Liverpool i Newcastle odigrali su 1:1 u 33. kolu Premiershipa. Aktuelni prvak sebi je priuštio neočekivani kiks u borbi za plasman u Ligu prvaka. Liverpool je poveo u trećoj minuti golom Mohameda Salaha koji se lijepo snašao na 7-8 metara od protivničkog gola. Majstorski je iz okreta pogodio  mrežu Martina Dubravke.

Redsi, koji su bili bolji rival tokom većeg dijela meča, šokirani su u petoj minuti sudijske nadoknade. Newcastleov veznjak Joe Willock pogodio je s desetak metara nakon asistencije Dwighta Gaylea i gosti su odnijeli bod s Anfielda. Inače, Newcastleu je prethodno, u 92. minuti, VAR poništio gol zbog igranja rukom Calluma Wilsona.

Liverpool je nakon 33 kola šesti. Za Ligu prvaka bore se Leicester, Chelsea, West Ham, Tottenham, Everton i Liverpool. Redsi sljedeće kolo gostuju kod Manchester Uniteda. Newcastle je ovim bodom pojačao šanse za bezbrižnu završnicu prvenstva po pitanju ostanka u elitnom društvu. Do kraja sezone Premiershipa ostalo je još pet kola.