Hrvatska u polufinalu Mundijala u Rusiji

SOCHI, RUSSIA - JULY 07: Artem Dzyuba (22) of Russia in action against Domagoj Vida (21) of Croatia during the 2018 FIFA World Cup Russia quarter final match between Russia and Croatia at the at the Fisht Stadium in Sochi, Russia on July 07, 2018. ( Şebnem Coşkun - Anadolu Agency )

Na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji poznati su polufinalisti. Nakon Francuske, Belgije i Engleske mjesto među četiri najbolje reprezentacije Svijeta obezbjedila je selekcija Hrvatske.

U posljednjoj utakmici četvrtfinala Hrvatska je u  Sočiju boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili domaćina prvenstva selekciju Rusije sa 4:3. Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 1:1, a nakon 120. minute 2:2.

Rusija je povela u 31. minuti sjajnim golom Denisa Čeriševa. Već u 39. minuti Andrej Kramarić glavom postiže pogodak za izjednačenje. Nakon 90 minuta rezultat se nije mijenjao te se ušlo u produžetke u kojima su također postignuta dva gola. Prvo je Domagoj Vida u 101. minuti udarcem glavom s 11 metara, nakon kornera Luke Modrića, doveo Hrvatsku u vodstvo, a pogodak za novo izjednačenje postigao je Mario Fernandes u 115. minuti. U izvođenju jedanaesteraca uspješniji je bila Hrvatska, a gol odluke kao i protiv Danske, postigao je Ivan Rakitić.

Hrvatska će se u polufinalu 11. jula u Moskvi sastati s Engleskom. Dan ranije u Saint Petersburgu će se za plasman u finale boriti Belgija i Francuska.