Juventus osvojio talijanski kup

Nogometaši Juventusa četvrtu su godinu zaredom osvojili naslov pobjednika Talijanskog kupa zahvaljujući uvjerljivoj 4-0 (0-0) pobjedi u finalu protiv Milana u Rimu.

Nakon ravnopravnog prvog poluvremena, Juventus je u nastavku napunio mrežu Milana, a “tragičar” dvoboja bio je mladi vratar “crno-crvenih” Gianluigi Donnarumma koji je bio izravni krivac za drugi i treći pogodak “crno-bijelih”.

Juventus je poveo u 56. minuti kada je Mehdi Benatia nakon kornera s desne strane Miralem Pjanića odličnim udarcem glavom pogodio mrežu iza Donnarumme. Na 2-0 povisio je Douglas Costa samo pet minuta kasnije, njegov ne odviše jak udarac sa 20-ak metara prošao je kroz ruke Donnarumme, a u 64. je već bilo 3-0 nakon još lošije reakcije vratara Milana. U 76. minuti Pjanić je izveo još jedan kroner s desne strane, a Kalinić je loše reagirao na prvoj vratnici i tjemenom prebacio Donnarummu.

Juventus je dva kola prije kraja prvenstva vodeći na ljestvici sa šest bodova više od drugog Napolija te mu za četvrtu uzastopnu dvostruku krunu i sedmi uzastopni naslov prvaka Italije nedostaje još samo jedan bod.