NOGOMET: Željezničar osvajač Kupa BiH

Nogometaši Željezničara osvojili su Kup Bosne i Hercegovine za sezonu 2017/18. Nakon pobjede od 2:0 u prvoj utakmici na Grbavici prije sedam dana, Plavi su  savladali Krupu u finalu s uvjerljivih 4:0.
Željezničar je u vodstvo stigao u 34. minuti nakon sjajnog napada. Ramović je poslao prizemnu loptu pred gol Krupe, a Ubiparip rutinski pogodio.U posljednjoj minuti prvog poluvremena Zajmović je majstorskim golom udvostručio prednost i riješio pitanje osvajača Kupa BiH za ovu sezonu.Zakarić je lijepim golom u 65. minuti uvećao prednost Želje, a konačnih 0:4 postavio je Ramović u finišu utakmice.
Željezničar je tako osvojio svoj šesti Kup BiH i prvi nakon 2012. godine. Ujedno je ovo prvi trofej za Plave nakon 2013. godine, kada su bili prvaci BiH.