Košarka: Sloboda na gostovanju savladala Čapljinu

Sloboda je  odlično krenula u 2021 godini godinu. Druga uzastopna pobjeda, ovaj put u gostima, itekako može biti razlog za optimizam u redovima crveno-crnih. Ekipa otputovala u Čapljinu sa 10 igrača i to ih nije spriječilo da naprave dobar start u ovoj utakmici.

Već do kraja prvog dijela domaći su stigli veliki zaostatak što je na kraju perioda rezultiralo veoma efikasnom četvrtinom 26:30 u korist gostiju. Sloboda u drugoj četvrtini pada u igri, igrači Čapljine to koriste izuzetno šuterski raspoloženi za preokret i vodstvo na poluvremenu od 47:44.

Gosti ponovno preuzimaju igru u svoje ruke, u trećem periodu , igraju agresivno u odbrani i sa još jednom napadački efikasnom četvrtinom vraćaju prednost 62:69. Vodstvo su u posljednjem periodu igre,igrači Slobode uspjeli održatiza  konačan rezultat od 82:91 i novu gostujuću pobjedu.

Kod domaćih Gojko Sudžum je postigao 23 te Aleksa Jugović  19 poena. Gosti su se šuterski rasporedili Ivan Miličević  12, Milan Munižaba 13, Fahrudin Manjgafić 14, Ibrahim Durmo 16 uz novi double-double sa  13 skokova dok je najbolji bio Jakov Mustapić sa 25 poena, devet asistencija, po pet skokova i ukradenih lopti i sve to bez odmora za svih 40 minuta na terenu.

Za vikend Sloboda gostuje u Kaknju, gdje protiv istoimene ekipe igraju utakmicu 15. kola Prvenstva BiH.

HKK Široki  je na Pecari nakon nekoliko lošijih partija odigrao odličnu utakmicu i pobijedio trebinjski Leotar 101:78.