Liga prvaka: Liverpool i Tottenham u polufinalu

0
16
MANCHESTER, ENGLAND - APRIL 17: Tottenham Hotspur players celebrate at the final whistle during the UEFA Champions League Quarter Final second leg match between Manchester City and Tottenham Hotspur at Etihad Stadium on April 17, 2019 in Manchester, England. (Photo by Jan Kruger - UEFA/UEFA via Getty Images)

Nogometaši Liverpoola i Tottenhama plasirali su se u polufinale Lige prvaka.

Liverpool je u gostima pobijedio Porto sa 4:1 te s ukupnih 6:1 izborio plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi. Za engleski tim pogađali su Mané (26.), Salah (65.), Firmino (77.) i Van Dijk (84.), dok je jedini pogodak za Porto postigao Éder Militão (69.).

Mnogo neizvjesniji meč viđen je u Manchesteru gdje je domaći City pobijedio Tottenham sa 4:3, ali su gosti iz Londona izborili dalji plasman zahvaljujući pobjedi od 1:0 u prvom meču te golovima u gostima.

Već nakon dvadesetak minuta igre postignuto je pet pogodaka. Sterling je u 4. minuti doveo City u vodstvo od 1:0, ali je Tottenham golovima Sona u 7. i 10. minuti uspio doći do preokreta. Ipak, Bernardo Silva je u 11. minuti pogodio za izjednačenje, a Sterling u 21.minuti postigao svoj drugi pogodak za novo vodstvo domaćeg tima.

Aguero je u 59. minuti povisio na 4:2 i taj rezultat je vodio Manchester City u polufinale, ali je u 73. minuti rezervista Lorente postigao pogodak za konačnih 4:3. Sterling je u trećoj minuti sudijske nadoknade postigao i treći gol, koji je nakon upotrebe VAR-a poništen zbog ofsajda.

Tottenham će u polufinalu igrati protiv Ajaxa, dok će se Liverpool sastati sa Barcelonom.