LIGA PRVAKA: Real i Atletico u polufinalu

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige šampiona nakon pravog klasika u revanšu četvrtfinala i pobjede (4:2) protiv Bayern Minhena. Fantastičan meč viđen je u Madridu. Real Madrid i Bayern Minhen su pokazali zašto su njihovi mečevi uvijek posebno zanimljivi. Loše vijesti za Bayern donio je glavni sudija Kassai, jer je odlučio u 84. minuti isključiti Vidala, a možda i nije trebao. Treba spomenuti da je samo koji minut prije toga Casemiro zaslužio drugi žuti karton, ali ga nije dobio.Nakon1:2 igralo se dodatnih 30 minuta osjetilo se da Real ima prednost igrača više, te su Kraljevi pred kraj prvog produžetka preko Cristiana Ronalda uspjeli doći do pogotka koji im je donio izjednačenje. Treba reći da je Ronaldo u trenutku dodavanja prema njemu bio u ofsajdu, tako da je Bayern ponovo oštećen. U drugom produžetku Real je uspio postići još dva pogotka i to ponovo preko Ronalda kojem je asistirao Marcelo i Asensia za konačnih 4:2 i prolaz Kraljeva u polufinale. Liga šampiona, četvrtfinale: Real Madrid-Bayern Minhen 4:2 (Ronaldo 76’, 105’, 112’, Asensio 112’- Lewandowski P 53’, Ramos OG 78’)

Atletico Madrid se plasirao u polufinale Lige prvaka iako je tim Diega Simeonea u revanš meču četvrtfinala remizirao u gostima protiv Leicestera (1:1). Madridski klub je u prvoj utakmici prije šest dana na Vicente Calderonu slavio sa 1:0 što je dalo Leicesteru nadu da može napraviti preokret i ostvariti novi historijski uspjeh plasmanom u polufinale.

Večeras igraju : Barcelona – Juventus