Mlada selekcija BiH,poražena od Francuske

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je poražena u Etno selu Stanišići od Francuske sa 2:1 u okviru 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Prvo poluvrijeme nije donijelo dobru igru naše reprezentacije, a Francuska je bila ta koja je dominirala i lako dolazila do prilika. Dvije od tih prilika na kraju su Francuzi pretvorili u gol, a prvi su postigli u 14. minuti preko Guitanea. Već u 32. minuti gosti dolaze i do drugog pogotka i to preko Diabyja. To je bio i konačan rezultat prvog dijela meča. U nastavku je viđena daleko bolja partija izabranika Tonija Karačića, a naši momci su bili jako blizu da dođu barem do jednog boda. Prednost Trikolora smanjili smo u 53. minuti kada je Dembele postiga autogol, a veoma smo brzo došli do još jednog gola koji je ipak poništen zbog ofsajda. Veliku šansu imali smo u 74. minuti kada je sudac dosudio penal za naš tim, ali Smajić nije bio dovoljno precizan sa bijele tačke i golman Francuske mu je odbranio udarac. Nakon dva odigrana kola BiH ima tri boda, dok je Francuska lider na tabeli sa šest bodova. Treba reći i to da su Gruzija i Andora podijelile bodove u drugom meču naše grupe odigravši 1:1.