m:tel Premijer liga BiH: Sloboda – Olimpik 2:0

Fudbaleri Slobode prekinuli su negativan niz od tri uzastopna poraza, dva u prvenstvu i jedan u kupu. Tuzlaci su na stadionu Tušanj u 10. kolu m:tel Premijer lige BiH pobijedili Olimpik sa 2:0 pa su tako u boljem raspoloženju dočekali reprezentativnu pauzu.

Nakon dosta nezanimljivih pola sata igre Sloboda je krenula ofanzivnije prema golu gostiju, a nakon poluprilika Mujagića i Dženisa Beganovića u vodstvo su došli u 33. minuti kada je svoj drugi prvenstveni pogodak postigao kapiten Amar Beganović.

Deset minuta poslije domaći su povećali svoje vodstvo. Branko Ojdanić je poslao loptu u vlastiti mrežu. Sudija Grbić je prvobitno pokazao na korner, da bi zatim na asistenciju svog pomoćnika potvrdio da je riječ o autogolu.

U drugo poluvrijeme Olimpik je ušao agilnije pa je odmah na startu rezervista Šišić ozbiljno zaprijetio, Golubović je odbranio. Zatim je još jedan rezervista gostiju Perišić pokušao ali nije bio precizan. Nešto kasnije udarac Milanovića brani golman tuzlaka.

Sloboda je u 72. minuti izvela dobru akciju iz koje je pokušao postići pogodak Husejinović.

Sloboda je tako došla do svog 13. boda sa kojim se učvrstila u sredini tabele dok je Olimpik ostao na posljednjem mjestu sa samo 3 boda.