Nezaustavljivi Jusuf Nurkić najboljom utakmicom sezone srušio prvaka Golden State

Obje ekipe poražene su u mečevima koje su igrali na Božić pa im je pobjeda u ovom meču bila od velikog značaja. Prva četvrtina protekla je u nešto boljoj igri Trail Blazersa koji su sve vrijeme imali vodstvo, ali u posljednjoj sekundi Golden State postiže poene i prvu dionicu rješava u svoju korist. Bilo je 28:27.
Warriorsi su igrali nešto bolje na početku druge četvrtine, ali do poluvremena je Portland ubacio u brzinu više i odličnom igrom u napadu, a prije svega u odbrani, stigao i preokrenuo prednost domaćina te je na poluvremenu vodio sa šest poena razlike. Prednost gostiju trajala je i tokom drugog poluvremena, u četvrtoj četvrtini imali su čak deset poena prednosti (96:86), no aktuelni prvak nakon toga je znatno popravio šut i na kraju su uspjeli izboriti produžetke. Tricu za produžetke pogodio je Durant.