Nurkić odigrao partiju sezone

Njegov Portland je u svom Moda Centru u sjajnoj utakmici savladao Los Angeles Lakers rezultatom 113:110, a Nurkić je u pobjedi učestvovao sa čak 28 ubačenih poena.

Portland je nakon prve dionice imao +16 (41:25), da bi do odlaska na pauzu Lakersi smanjili zaostatak na samo -4 (66:62). U trećoj dionici su gosti većim dijelom imali prednost, ali je ipak Portland bio taj koji je ušao s prednošću u posljednju četvrtinu – bilo je 87:85.

Četvrta četvrtina donijela je izuzetno dramatičnu završnicu u kojoj je prvo Caldwell-Pope pogodio trojku za 110:110 na 16 sekundi prije kraja, da bi potom Damian Lillard sa zvukom sirene pogodio za konačnih 113:110.

Jusuf Nurkić je na parketu proveo 29 minuta i postigao je 28 poena, uz šut iz igre 12/20 i 4/4 slobodna bacanja. Pored toga, naš košarkaš je imao pet asistencija, isto toliko skokova i tri ukradene lopte. Da Lillard nije pogodio trojku u posljednjoj sekundi, Nurkić bi u produžetku možda stigao i do svog career-higha, ali njegov dosadašnji rekord ostaju 33 poena protiv nekadašnjeg kluba Denvera iz marta ove godine.

Nurkić ipak nije bio najefikasniji igrač utakmice jer je listu strijelaca predvodio Lillard sa 32 poena, od čega je 14 sa linije penala. McCollum je postigao 22 poena i to su jedina trojica košarkaša Trail Blazersa koji su imala dvocifreni poenterski učinak.

U ekipi Lakersa se najviše istakao Lopez sa 27 poena, dok je Kuzma zabio 22. Caldwell-Pope, Ingram i Clarkson su postigli po 14 poena.