Premijer liga BiH: Sloboda – Zvijezda 09 1:0

0
54

U 6. premijerligaškom kolu Sloboda je na Tušnju sa minimalnih 1:0 savladala Zvijezdu 09 čime je došla do svoje druge ovosezonske pobjede.

Obistinile su se prognoze šefa struke domaćih Lazarevića da će ovo za njegovu ekipu biti veoma težak meč. Gosti su već nakon 25. sekunde mogli imati vodstvo ali je sjajno intervenisao golman Lakić u situaciji jedan na jedan sa iskusnim Đelmićem.

U prvom poluvremenu Zvijezda 09 je kontrolisala meč što potvrđuje i podatak da je Sloboda samo jednom zaprijetila golu gostiju i to nakon udarca Yoanna Martelata kada je to zaustavio mladi golman gostiju Manojlović.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo više uzbuđenja. Sloboda je krenula ofanzivnije, ali su prvu priliku imali gosti. Đelmić je snažno šutirao nakon centaršuta Predragovića, ali je ponovo Lakić spasio domaće.

Gol odluke postignut je u 57. minuti. Nakon udarca Mujagića lopta je došla do mladog Maksimovića koji postiže svoj drugi pogodak u ovoj sezoni.

Poslije primljenog gola Zvijezda 09 ponovo je bila opasnija. Imala je dvije dobre situacije u 70. a potom i u 73.minuti. U prvoj su odbranbeni igrači Slobode otklonili opasnost, da bi u drugoj još jednu sjajnu intervenciju zabilježio Lakić, odbranivši udarac Predragovića.

Do kraja je Sloboda uzvratila sa tri dobre prilike za povećanje vodstva. Prvo je Jusić zaprijetio glavom, pa je Bekrić iz slobodnog udarca iskosa odlično šutirao uz odličnu reakciju golmana Manojlovića, da bi Maksimović iz dobre pozicije u 86. minuti poslao loptu preko gola.

U narednom kolu Slobodu očekuje gradski derbi sa Tuzla City-jem dok će Zvijezda 09 ugostiti Široki Brijeg.