Premijer liga BiH: Tuzla City – Radnik 0:3

0
66

Fudbaleri Tuzla City-ja doživjeli su prvi domaći poraz u ovosezonskom izdanju Premijer lige BiH. To je uspjelo Radniku koji je sa 3:0 ponovio trijumf iz prvog duela ovih ekipa još u 2.kolu u Bijeljini.

Da bi mogli odnijeti sva tri boda gosti su nagovjestili već u prvih 15 minuta utakmice kada su imali dvije velike šanse za vodstvo. Prvo je Bradonjić šutirao pored gola nakon asistencije Vasića, da bi zatim šut Eldara Hasanovića sa gol linije izbacio Kojić. Pred kraj prvog poluvremena još jednom je pokušao Bradonjić ali pravo u Muminovića.

Prvu šansu Tuzla City je imao tek u 42. minuti kada je Bilobrk zaustavi udarac Nukića, da bi zatim golman gostiju nakon snažnog šuta Ubiparipa skrenuo loptu u korner.

U sudijskoj nadoknadi golman domaćih Muminović se sudario sa svojim saigračem Zlatkovićem ali Peco nije uspio loptu poslati u mrežu.

U nastavak utakmice igrači Elvira Baljića su ušli nešto ofanzivnije. Prvi je zaprijetio Ubiparip iz slobodnog udarca u 53. minuti. Uzvratio je na drugoj strani Đurić čiji šut završava pored gola.

Najbolju priliku za domaće nije iskoristio rezervista Burić koji je u 60. minuti izašao sam pred golmana gostiju, ali je u posljednjem momentu Šubert izbacio loptu u korner.

U 73. minuti Muminović je nakon kratke lopte Kojića uspio teškom mukom izbaciti loptu ispred Pece. Samo minut poslije krilo gostiju je uspjelo proći po desnoj strani i poslati loptu u mrežu za 1:0. Pokazalo se da je ovaj momenat bio odlučujući jer su domaći upotpunosti pali.

U 78. minuti Peco je još jednom prošao, ovaj put Muminović je odbranio, da bi odmah na drugoj strani Ubiparip snažno šutirao ali pravo u Bilobrka.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 80. minuti. Morris je u svom šesnaestercu oborio Maksimovića, a siguran realizator jedanaesterca bio je Karić za 0:2.

Konačnih 0:3 postavio je rezervista Posinković u 91. minuti preciznim udarcem sa 20-tak metara.

U narednom kolu Tuzla City očekuje teško gostovanje u Banjaluci kod Borca, dok će Radnik dočekati Široki brijeg.