Premijer liga BiH: Tuzla City – Zvijezda 09 3:0

0
67

Elvir Baljić uspješno je debitovao na klupi Tuzla City-ja. Mlađi tuzlanski premijerligaš je sa 3:0 savladao Zvijezdu 09.

Domaća ekipa koja je nastupila bez tri standardna prvotimca Crnkića, Nukića i Morrisa odigrala je veoma loše prvo poluvrijeme u kojem je fenjeraš na premijerligaškoj tabeli čak bio i bolji protivnik.

U 4. minuti nakon brze kontre, Stjepanovića je daleko od svog gola srušio Muminović. Sudija Mateo Musa pokazao mu je žuti karton što je izazvalo proteste kod gostujućih igrača koji su očekivali isključenje za golmana Tuzla City-ja. Pet minuta poslije domaći čuvar mreže je odlično intervenisao nakon akcije Badjija.

Nakon toga dvije prilike imali su domaći. Šut Efendića je odbranio Manojlović, da bi nešto kasnije Zitouni glavom šutirao pored gola.

Drugo poluvrijeme domaći su odigrali mnogo bolje. Osam minuta nastavka ujedno toliko i vremena provedenog u igri bilo je dovoljno Ramiću da dovede Tuzla City u vodstvo. Asistent je bio Zlatković.

U 59. minuti je već bilo 2:0. Nakon prodora Šarčevića lopta se nesretno odbila od Stanišića i prešla gol liniju.

Potom su gosti u dva navrata opasno zaprijetili ali je u oba slučaja odlično intervenisao Muminović. Prvo je odbranio šut Mehmedagića, a potom i Tojčića.

Igrala se 71. minuta kada je Tuzla City riješila sve dileme oko pobjednika. Ubiparip je sjajno asistirao za rezervistu Burića koji postavlja konačnih 3:0.

Do kraja smo zabilježili još tri akcije Zvijezde 09. Prvo je Correia lošim udarcem upropastio priliku za smanjenje rezultata, zatim je direktan šut iz kornera Predragovića odbranio Muminović, da bi pred kraj udarac Ajkovića završio pored gola.