Sloboda i Radnik podijelili bodove na Tušnju (VIDEO)

0
49

Na otvaranju nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sloboda i Radnik su nakon dobre igre na Tušnju podijelili bodove.

Bez previše dešavanja na terenu proteklo je prvih dvadesetak minuta igre, Sloboda je imala terensku inicijativu, ali pravih šansi nije bilo. Slobodu su prvi problemi stigli odmah na početku kada se povrijedio Dejan Uzelac, te je sloboda dosta vremena igrala sa igračem manje.

Oslabljenu Slobodu umalo je Radnik kaznio u 36. minuti kada se Vasić našao u dobroj šansi, šutirao je ali je Golubović bio na visini zadatka i zadržao svoju mrežu netaknutom. Na drugoj strani Husejnović je nekoliko minuta kasnije zaprijetio, ali je golman Radnika bio siguran.

Pred sami kraj prvog poluvremena Radnik je poveo. Velibor Đurić je uposlio Mahira Karića, a ovaj je zatresao mrežu tuzlanske Slobode, te su gosti na odmor otišli sa jednim golom prednosti.

U drugom poluvremenu igralo se bolje, šutirali su i jedni i drugi, ali pogodaka nije bilo sve do 61. minute kada je Amar Beganović uputio centaršut, ali je lopta završila u mreži ekipe Radnika. Rezultat 1:1 bio je i konačan rezultat ovog susreta. Sloboda u narednom kolu gostuje kod Borca, dok Radnik dočekuje Željezničar.