Sloboda poražena od Željezničara

U okviru 4. kola m-tel Premijer lige BiH, fudbaleri tuzlanske Slobode jučer su ugostili sarajevski Željezničar. Ekipa Željezničara je u ovu utakmicu ušla kao favorit, ali su se fudbaleri Slobode nadali remiju.

Međutim, Sloboda prvi gol prima već u 8. minuti susreta, sa strane je ubacio Štilić, a precizno glavom pogodio Lendrić.

Igrači Željezničara su idalje napadali, ali je Sloboda pružala otpor. Tako je po strani prošao Veselinović, vratio loptu u kazneni prostor, ali se igrači nisu baš najbolje snašli. Nakon toga sa iste strane loptu u šesnaesterac ubacuje Šehić, ali  završnica izostaje.

Dobro se igralo do kraja prvog poluvremena, na odmor se otišlo rezultatom 0-1

Što se tiče drugog dijela susreta, obje ekipe su igrale dobro. Sloboda je sa više rizika išla naprijed. I kada se očekivao neizvjestan kraj meča, stigao je pogodak rezerviste Mujezinovića u 72. minuti. Fantastičan pas Štilića i četvrti gol Mujezinovića, koji je u svakom kolu do sada dao po jedan gol.

Do kraja susreta je bilo još nekoliko prilika, ali je rezutat ostao 0-2 u korist Željezničara.