Tuzla City ubjedljiv u gostima protiv Mladosti

Tuzlanski premijerligaš Tuzla CIty jučer je gostovao kod ekipe Mladosti. Utakmica između ove dvije momčadi je od samog početka najavila dobru igru.

Mladost dobro otvara meč. Dedić i Hadžić su na početku prijetili golu gostiju, ali nisu uspjeli da dođu do pogotka.

Zato je Tuzla maksimalno koristila svoje šanse, a do vodstva su stigli u 11. minuti. Šut Ubiparipa brani Bukvić, lopta se odbija do Dejana Maksimovića, a ovaj lagano zabija za 0:1.

U 24. minuti Nukić ulazi u šesnaesterac, vraća loptu nazad, a Ubiparip pogađa za 0:2. Pet minuta kasnije i treći gol u mreži domaćeg tima. Nukić bilježi drugu asistenciju, a Mirsad Ramić zabija za 0:3.

Pred kraj prvg dijela susreta golman Tuzla City-ja, Nevres Fejziuć pravi veliku grešku. Igrao je rukom van kaznenog prostora i spriječio je Hadžića da dođe do lopte, a sudija Antoni Bandić mu pokazuje crveni karton.

Domaći su imali dobru šansu da iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca pogode, ali nisu uspjeli. Na odmor su Tuzlaci otišli sa tri gola prednosti.

U nastavku smo na prvu šansu čekali do 65. minute. Ubiparip dobro šutira preko gola, a već u narednom napadu Mladost dolazi do gola. Za 1:3 zabija Nikolić. Ipak, nade Mladosti da nešto mogu napraviti ruši Crnkić dvije minute kasnije. Barišić asistira, a Crnkić zabija za 1:4.

Uspio je domaći tim u 78. minuti da dođe i do drugog gola. Dedić sjajno pogađa iz slobodnog udarca za 2:4. Radost je kratko trajala. Ponovo je Tuzli dvije minute bilo potrebno za novi gol, a ovog puta na asistenciju Nukića pogađa Badji i postavlja konačan rezultat susreta 2-5.