Sloboda rutinski sa Vitezom. Željezničar ispustio 3:0 protiv Zrinjskog

U okviru 2. kola Lige za opstanak fudbaleri Slobode su u gostima savladali Vitez sa 3:0.  Odlično su Tuzlaci otvorili meč, a već u drugoj minuti susreta Smajić je pogodio za rano vodstvo Slobode. Deset minuta kasnije Sloboda je stigla do novog pogotka, a ovog puta strijelac je bio Husić i donio sigurno vodstvo svojoj ekipi. Drugi dio susreta Sloboda je kontrolisala susret, a 15 minuta prije kraja stigli su i do trećeg pogotka preko Bekića i u potpunosti nadigrali svog protivnika.
U drugom susretu Lige za opstanak Mladost je u Doboj Kaknju savladala Borac 2:0, kao i Čelik u Zenici GOŠK.

U derbiju 2. kola Lige za prvaka Željezničar i Zrinjski su u Mostaru podijelili bodove odigravši u nevjerojatnoj utakmici 3:3.

Gosti su poveli već u 8. minuti autogolom Hrvoja Barišića, a prednost su uduplali u 27. kada je za 2:0 pogodio Stojan Vranješ. Kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom s poluvremena, u 86. minuti bivši “Plemić” Goran Zakarić nije uspio realizirati kazneni udarac, pogodio je stativu, no lopta mu se odbila nazad te je iz drugog pokušaja pogodio za 3:0. Nakon toga dogodio se preokret kakav se rijetko viđa. U 87. Toni Jović smanjuje na 3:1, u prvoj minuti sudijske nadoknade Miloš Aćimović pogađa za 3:2, a minutu kasnije Semir Pezer postavlja konačnih 3:3.

U drugom susretu Krupa i Široki Brijeg su odigrali bez golova. Sutra igraju Radnik i Sarajevo.