SP u Rusiji : Hrvatska deklasirala Argentinu

Reprezentacija Hrvatske pobijedila je u Nižni Novgorodu u okviru 2. kola Svjetskog prvenstva selekciju Argentine rezultatom 3:0.

Prvo poluvrijeme bilo je izuzetno zanimljivo, ali je završeno bez golova.

Prvu priliku u nastavku promašio je Aguero u 53. minuti kada je Subašić bio oprezan i lagano mu odbranio šut.

Već u sljedećem napadu Hrvatska je povela. Golman Caballero je kiksao, lopta je sretno došla do Rebića, koji se sjajno snalazi i golčinom dovodi svoju selekciju u vodstvo.

Deset minuta prije kraja utakmice Hrvati zasluženo udvostručuju prednost. Modrić je sam stvorio priliku i sjajnim udarcem matirao Caballera.

Gaučosi su do kraja igrali očajno, a kaznio ih je Rakitić  golom u sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:0.

Hrvatska je s dvije pobjede već nakon drugog kola osigurala prolaz u osminu finala, dok će Argentina tražiti prolaz u posljednjem kolu jer ima svega jedan bod.