Španija prvak Evrope u rukometu

Rukometna reprezentacija Španije je odbranila titulu prvaka Evrope nakon što je u finalu pobijedila Hrvatsku 22:20. Utakmica pred oko 20.000 gledatelja u Stokholmu nije bila spektakularna prvenstveno zbog velikog broja tehničkih grešaka, ali drama nije izostala.Finale je počelo sa dva uvodna gola Hrvatske, nakon čega je uslijedio period igre gol za gol. Golom Mamića u 19. minuti Kauboji su otišli na +3 (7:10).Hrvatska je nakon toga 11 minuta bila bez gola, dok su Španci pogadjali  te su stigli do preokreta za rezultat 12:11 poslije prvog poluvremena.Golovima Horvata i Marića Hrvatska stiže do izjednačenja 17:17. Nakon toga po nekoliko grešaka na obje strane, da bi se nakon toga u 54. minuti  Stepančić i sjajno pogodio za vodstvo Kauboja 19:18.Gomez Abello je u 59. minuti realizovao sedmerac i vratio vodstvo Španiji 21:20, da bi Dujshebaev poslije greške Karačića pogodio za konacnih  22:20.Špancima je ovo druga titula prvaka Evrope u historiji.