Košarkaši OKK Slobode u Mejdanu ubjedljivo nadigrali ekipu Sparsa

U okviru 16. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u tuzlanskom Mejdanu OKK Sloboda pobijedila ekipu Spars iz Sarajeva rezultatom 87:75 (15:16, 22:15, 27:23, 23:21).

Samo je prva četvrtina protekla u izjednačenoj igri, uz vodstvo jedne ili druge ekipe, ali se nijedan rival nije značajnije rezultatski “odlijepio”.

U drugoj su domaći košarkaši zaigrali agresivnije i bolje u odbrani, pa su na odmor otišli s vodstvo 37:31.

U trećoj dionici nastavljena je dobra igra pulena trenera Damira Mulaomerovića, koji su u posljednjoj četvrtini prosto “pomeli” velikog rivala, u jednom trenutku imali su 19 poena prednosti, te su zasluženo ostvarili vrijednu pobjedu.

OKK Slobodu su do pobjede vodili Fahrudin Manjgafić sa 16 poena, dok su po 12 postigli Walter Denzel Gregg, Miloš Grubor i Martaveous Mcknight.

U ekipi Sparsa najefikasniji su bili Darion Strong Moore sa 17, Adin Vranac sa 13 i Nekc Klavzar sa 11 poena.