Nakon jučerašnjeg fantastičnog drugog mjesta i osvojenog srebra u disciplini 200 metara delfin, najbolja bh. plivačica Lana Pudar nije uspjela izboriti novo finale na Svjetskom kupu u Budimpešti, u disciplini 50 metara delfin.
Mlada Mostarka u svojoj kvalifikacijskoj grupi zauzela je treće mjesto sa vremenom 26.90. Prvo mjesto osvojila je Yufei Zhang iz Kine koja je 50 metara isplivala za 25:56, dok je za 5 stotinki bila brža Louise Hansson iz Švedske sa vremenom 26:40. Naša najbolja plivačica tako je zauzela ukupno dvanaesto mjesto u kvalifikacijama, što nije bilo dovoljno za novo finale.
Fantastičnu Mostarku sutra očekuju kvalifikacije u utrci na 100 metara delfin. Pudar će plivati u 9 sati i 28 minuta kada će vjerujemo izboriti novo finale u Mađarskoj.
