Tuzlanski derbi futsalerima Salinesa

U posljednjem 9. kolu jesenjeg dijela sezone u futsal Premijer ligi BiH u Mejdanu je odigran tuzlanski derbi između povratnika u najviši rang takmičenja Bosne Kompred i aktuelnog prvaka naše zemlje Salines Tuzla City-ja.

U veoma interesantnoj utakmici nominalni gost ekipa Salinesa slavila je sa 7:4 iako je domaćin sjajno otvorio susret i već nakon tri minute igre imao vodstvo 2:0. Golove za Bosnu Kompred postigli su Zulić i Čorhodžić. Na golu domaćih sjajno je branio Bekir Hodžić i to je najveći razlog što gosti nisu mogli do 12. minute stići do gola. Tada je Arnautović smanjio na 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio utakmice apsolutno pripada Salinesu, a već u prvoj minuti nastavka Ivanković je izjednačio na 2:2. Do potpunog preokreta aktuelni prvak dolazi u 27. minutu preko Avdića za 2:3. Ovo je bio prijelomni trenutak meča jer su gosti nakon toga veoma brzo postigli još dva gola i to Matijević i još jednom Avdić za sigurnih 5:2. Ramić je iz kaznenog udarca uspio smanjiti na 5:3. U završnici utakmice Avdić svojim trećim golom donosi Salinesu vodstvo 6:3. Potom Sesar iz kaznenog udarca rješava sve dileme oko pobjednika da bi konačnih Bosna Kompred – Salines Tuzla City 4:7 postavio Mahir Hodžić.

Sedmom pobjedom sezone Salines TC je na pauzu u prvenstvu otišao sa 21 bodom što je trenutno dovoljno za drugo mjesto na tabeli. Na drugoj strani Bosna Kompred je osma sa 9 bodova, a ispred nje bod više ima Kaskada iz Gračanice koja je u ovom kolu poražena u Čitluku od Brotnja 7:5.