Izraelsko slanje 350.000 ljudi u Pojas Gaze i granicu s Libanom prošlog mjeseca u rezervnu vojnu službu ima negativan utjecaj na radnu snagu
Izrael je objavio da je otprilike 46.000 Izraelaca otpušteno od 7. oktobra, kada su počeli napadi na blokirani Pojas Gaze, javlja Anadolu.
Izraelsko slanje 350.000 ljudi u Pojas Gaze i granicu s Libanom prošlog mjeseca u rezervnu vojnu službu ima negativan utjecaj na radnu snagu.
Iz izraelskog Ministarstva rada navedeno je da trenutno ne radi 760.000 Izraelaca, što odgovara 18 posto radne snage u zemlji.
Navedena su tri razloga za ovakvu situaciju kao što su izraelski radnici i namještenici koji služe vojsku, borave oko Gaze ili borave kod kuće sa svojom djecom.
Saopćeno je i da je otprilike 46.000 Izraelaca otpušteno od 7. oktobra.
Prema podacima Palestinskog centralnog biroa za statistiku, oko 140.000 palestinskih radnika koji rade u Izraelu nije uključeno u ove brojke.
