UEFA Konferencijska liga: Velež remizirao sa Elfsborgom u prvoj utakmici 3.pretkola

U prvom meču trećeg pretkola UEFA Konferencijske lige Velež je sinoć u gostima remizirao 1:1 sa švedskim Elfsborgom.

Mostarci do prednosti došli u 32. minuti. Nakon kornera sa desne strane u kaznenom prostoru Elfsborga najbolje se snalazi Slaviša Radović i sa oko 7 metara loptu šalje u mrežu.

Samo dvije minute poslije nakon centaršuta sa lijeve strane Per Frick sa peterca postiže pogodak za 1:1.

“Rođeni” mogu biti zadovoljni igrom i rezultatom koji mu daje pravo da se nadaju prolasku u play-off, gdje bi igrali protiv pobjednika duela Luzern – Feyenoord.

Revanš susret sa Elfsborgom na rasporedu je idućeg četvrtka na stadionu “Grbavica” u Sarajevu u 20 sati.