UEFA Liga prvaka: Mbappe srušio Barcelonu! Liverpool iskoristio greške u odbrani Leipziga

Odigrane su sinoć prve utakmice osmine finala UEFA Lige prvaka, a posebnu pažnju ljubitelja fudbala privukao je meč Barcelone i Paris Saint-Germaina (PSG) u kojem su uvjerljivo slavili gosti iz Francuske. Barcelona je na svome “Camp Nou“ u vrlo zanimljivoj utakmici teško poražena rezultatom 4:1.

Barca je povela u 27. minuti golom Lionela Messija iz penala, da bi PSG izjednačio samo pet minuta kasnije pokotkom Kyliana Mbappea na asistenciju Marca Verrattija, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

PSG je u drugom poluvremenu krenuo silovito te je u 65. minutu novim golom Mbappea poveo s 2:1. Samo pet minuta kasnije francuska ekipa je došla do 3:1. Strijelac je bio Moise Kean.

PSG-e je nastavio s napadima te je u 85. minuti povećao prednost na 4:1 novim pogotkom sjajnog Mbappea.

Bh. reprezentativac u Barceloni Miralem Pjanić igrao je od 79. minute.

U drugom sinoćnjem duelu Leipzig je na “Puskas Areni“ u Budimpešti izgubio od Liverpoola s 2:0.

Engleski prvak je do pobjede došao u drugom poluvremenu. Nakon velikih greški u defanzivi domaćina golove su postigli Mohamed Salah u 53. i Sadia Mane u 58. minuti.

Večeras su na programu još dva susreta osmine finala u kojima će se sastati Porto – Juventus i Sevilla – Borussia Dortmund. Oba meča počinju u 21 sat.