Uspješan nastup karatista Tuzla Sinbre u Beogradu i Vogošći

U Beogradu je održan jedan od najmasovnijih regionalnih turnira u karateu „Trofej Beograda 2018“. Prvog dana takmičenja nastupili su kadeti, juniori i seniori, a učešće je uzelo 700 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Crne Gore Slovenije, Mađarske, Bugarske, Rusije, Makedonije, Rumunije, Ukrajine.

Takmičari KBS „Tuzla Sinbra“ postigli su slijedeće rezultate: Zlatnu medalju je osvojila Azra Bašić, borbe mlađe seniorke U 21 -61 kg. Srebrene medalje su osvojili: Ana Zoletić, borbe juniorke -59 kg i Emina Abdulić, borbe juniorke -47 kg. Bronzanu medlaju je osvojila Belma Omerović, borbe mlađe seniorke -68 kg

Takmičare je predvodio trener kluba Fikret Selman.

U subotu je održan i karate turnir „Vogošća open 2018“ na kojem je učešće uzelo 800 takmičara. Postignuti su slijedeći rezultati:

Zlatnu medalju je osvojila: ekipa kadetkinja u borbama (Azra Dahalić, Jasmina Zoletić, Emili Suljić, Irna Mujanović). Srebrene medalje su osvojili: Emili Suljić, borbe 11 godina +45 kg i Dina Mahmud, borbe juniorke +59 kg.

Bronzane medalje su osvojili: Dina Mahmud, borbe seniorke apsolutna kategorija, Azra Dahalić, borbe kadetkinje +54 kg, Jasmina Zoletić, borbe kadetkinje -54 kg i Irna Mujanović, borbe 12 godina -45 kg.

Takmičare na ovom turniru je vodio trener kluba Amir Zubčević.