Vlada FBiH ograničila povećanje cijene struje

Vlada Federacije BiH donijela je Odluku kojom ograničava tokom 2022. godine povećanje cijena snabdijevanja električnom energijom za kvalifikovanog kupca do 20 posto maksimalno u odnosu na prethodnu godinu, pri čemu se to odnosi za ugovore s godišnjim trajanjem ili duže. Federalno ministarstvo energije, rudarstva i industrije je zaduženo da napravi analizu efekata primjene ove odluke, te eventualno predloži neke korekcije i dostavi ih Vladi Federacije BiH, odnosno, Parlamentu Federacije Bosne i Hercegovine na raspravu i izjašnjavanje.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...