Vlada TK: Potpisan drugi set ugovora o dodjeli sredstava za primarnu zdravstvenu zaštitu

Ministrica zdravstva Tuzlanskog kantona Dušanka Bećirović danas je sa direktorima pet domova zdravlja potpisala drugi set ugovora o dodjeli sredstava za unapređenje primarne zdravstvene zaštite. Za ovu namjenu iz kantonalnog budžeta osigurano je ukupno 3,05 miliona KM. Potpisivanju ugovora prisustvovao je i premijer TK  Irfan Halilagić. Poručeno je da Iako je primarna zdravstvena zaštita u nadležnosti gradova i općina, kantonalni nivo vlasti ovim pokazuje spremnost da, kao viši nivo, dodatno pomogne lokalnim zajednicama i zdravstvenim ustanovama u stvaranju boljih uslova za pružanje zdravstvenih usluga građanima.

Više u video prilogu.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...